5 nõuannet, kuidas suvel soodsamalt puhata

Suvi on parim aeg puhkamiseks, väljasõitudeks ja vabaõhuürituste nautimiseks. Puhkuste ja üritustega kaasnevad sageli ka tavapärasest suuremad kulutused. Sellest blogipostitusest leiad 5 läbiproovitud nippi, mille abil suvel oma rahaga nutikalt ümber käia ja soodsamalt puhata. Võta oma kulud kontrolli alla juba enne puhkusele minekut, et sumedad suveõhtud eelarvesse auku ei tekitaks.

1. Pane paika puhkuse eelarve
Parim abimees raha säästmiseks on eelarve pidamine. Kui oled raha kogumise endale eesmärgiks võtnud, siis jätka seda ka suvepuhkuse ajal. Koosta orienteeruv puhkuse eelarve, jättes raha ka ootamatuteks kulutusteks, mida suvel ikka ette tuleb. Tee valik üritustest ja reisidest, mis on Sulle kõige olulisemad, ja investeeri vaid parimatesse elamustesse. Soodsama puhkuse võid veeta maakodus või looduses, kus pole sama palju ahvatlusi raha kulutamiseks nagu linnas.

2. Otsi tasuta elamusi
Suvised vabaõhuüritused, väljasõidud ja reisid võivad üsna kulukaks minna, kui lööd kokku kõik pileti- ja transpordikulud, söögikorrad ja majutuse. Sama lahedaid elamusi võid ka täiesti tasuta leida. Vaata üle tasuta ürituste kavad, uuri millised põnevad looduskaunid või muul moel huvitavad kohad on veel külastamata ning tee päevane väljasõit koos mõnusa piknikuga. Mine koos seltskonnaga rabamatkale ja telkima, sõitke jalgratastega, tehke ühiselt trenni või veetke lihtsalt koos olles mõnusalt aega.

3. Koos on soodsam puhata
Kaasa puhkuseplaanide tegemisse sõpru ja tuttavaid ja mõelge koos läbi, kuidas suvel ilma suurte kulutusteta mõnusalt aega veeta. Väljasõidud tehke ühe autoga, tasuta majutuseks sobib kellegi suvila või maakodu. Koos kokkamine on tore ühistegevus ja ka oluliselt soodsam, kui kohvikutes ja restoranides söömine, jne. Vahelduseks tehke teadlikult tasuta tegevusi, lihtsalt avastage ja nautige kaunist suvist loodust ja kui veedad aega mõnusas seltskonnas, siis on toredad elamused ikka garanteeritud.

4. Väldi emotsiooniostusid
Enne jaanipäeva algavad suvised allahindlused kestavad pea suve lõpuni. Poodide reklaamikampaaniad meelitavad suurte soodustustega, aga ära lange reklaami ohvriks. Mõtle mitu korda läbi, mida Sul päriselt vaja läheb, mine poodi ostunimekirjaga ja kui kahtled, siis lükka ostuotsus edasi. Suvised allahindlused on hea aeg soodsate ostude tegemiseks, aga raha hoiad kokku ainult siis, kui ostad vaid neid asju, mida Sul ka päriselt vaja läheb.

5. Hoiusta
Igal palgapäeval pane osa sissetulekust kõrvale. Parim viis raha kogumisekson eraldi konto, mis teenib ka tulu. Kui Sina puhkad, siis ära lase oma rahal vedeleda, vaid pane see hoiusel lisa teenima!

Krediidipanga hoiustel on teiste pankadega võrreldes kõrgemad intressid ja avades hoiuse enne jaanipäeva teenid kuni 2% aastas. Tutvu hoiuste erinevate võimalustega siin, ava hoius internetipangas või pangakontorit külastades. Hoiusel on Sinu raha turvaliselt hoitud ja hoiustamine on riskivaba – hoiusumma säilimine hoiuperioodi lõpuks on sajaprotsendiliselt tagatud.

Kui vajad soovitusi Sulle kõige paremini sobiva hoiuse valimisel, siis võta meiega ühendust siin või helista 669 0900.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s