Autoliising: 3 sammu parima pakkumiseni

Suvi on parim aeg puhkamiseks ja ilusa Eestimaa avastamiseks. Eriti mõnus on seda teha uue autoga. Kui Sinu auto vajab väljavahetamist, siis nüüd on selleks hea võimalus, sest uue sõiduki võid osta 0% sissemaksega. Autot liisides tee teadlik otsus ja kalkuleeri täpselt läbi, kui palju uus auto Sulle tegelikult maksma läheb.

Need 3 praktilist sammu aitavad Sul enda jaoks parima autoliisingu pakkumiseni jõuda:

1. Pane paika oma eelarve

Esimese asjana pane paika eelarve, mida oled valmis igakuiselt auto peale kulutama. Liisingu puhul tuleks hoolega läbi mõelda, milline on see summa, mida soovid igal kuul auto eest maksta, sest lisaks auto hinnale võivad lisanduda intressid, kindlustustasud, hoolduskulud jmt, kütuse hinnast rääkimata.

Eelarve kujunemine sõltub paljuski autost, mida liisida soovid. Kas uus või kasutatud auto? Milline mark ja mootori võimsus? Automaat või manuaal? Jne. Mõtle kõik hoolega läbi ja tee kaalutletud otsus.

Igakuise liisingumakse koos intressidega saad auto hinna alusel välja arvutada liisingu kalkulaatori abil.

Autoliisingu kalkulaatorit võid kasutada ka teistpidi – kui mõtled läbi eelarve, mida oled valmis igal kuul auto peale kulutama, näitab liisingukalkulaator ära auto maksimaalse maksumuse. Seda infot teades on Sul juba lihtsam müügikuulutustes orienteeruda.

2. Vali Sulle sobivaim liisingu tüüp

Liisingufirmad pakuvad sõiduki soetamiseks peamiselt kaht liisingutüüpi – kapitalirent ja kasutusrent.

Kapitalirendi puhul maksate liisinguperioodi jooksul sõiduki maksumuse ja intressid ning saate liisinguperioodi lõppedes sõiduki omanikuks. Kui kõik lepingutingimused täidetud ja liisingumaksed tasutud, siis läheb omandiõigus liisinguperioodi lõppedes liisinguandjalt liisinguvõtjale üle.

Kapitalirendil on võimalik liisinguperioodi lõppu jätta ka jääkväärtus, mille mõte on selles, et igakuised liisingumaksed oleksid soodsamad. Pead siiski arvestama, et liisinguperioodi lõppedes tuleb auto jääkväärtusega välja osta või pikendada liisingulepingut, mille puhul jätkad seniste maksetega, aga võivad lisanduda lepingu muutmise kulud.

Kasutusrent tasub valida siis, kui soovid sõidukit kasutada teatud aja jooksul ning hiljem selle tagastada. Maksad sõiduki kasutamise eest ega soovi saada selle omanikuks ning automüüjal (nt müügisalongil) on kohustus sõiduk liisinguperioodi lõppedes jääkväärtusega tagasi osta.

Kasutusrendi puhul ostab Sinu valitud auto liisinguandja ning annab selle Sulle kokku lepitud liisinguperioodiks kasutada. Perioodi lõppedes tuleb auto liisingufirmale tagastada, kuid võid liisinguandjaga ka teisiti kokku leppida, näiteks auto välja osta või uue vastu vahetada.

Liisinguandja võib kasutusrendi tingimuseks seada läbisõidupiirangu, mida ei tohi liisinguperioodi jooksul ületada. Kapitali- ja kasutusrendi kohta leiad täpsemat infot siit.

3. Võrdle hoolega liisingupakkumisi

Kui eelarve paigas ja sõiduk ning liisingu tüüp välja valitud, siis võrdle liisingupakkumisi, et leida enda jaoks parim liisingupartner. Kas teadsid näiteks seda, et auto võid liisida ka ilma sissemakseta ning ka kaskokindlustus pole liisinguautode puhul alati kohustuslik?

Liisingupakkumiste võrdlemist lihtsustab, et iga liisingupakkuja peab andma Sulle tarbijakrediidi standardinfo teabelehe, mis on kõikides liisingufirmades ühesugune. Teabelehel märgitakse ära Sulle pakutava krediidi suurus, aastane intressimäär, krediidi kulukuse määr, muud lisanduvad tasud, viivised ja teised liisinguga seotud tasud, lepingu kestvus jne. Loe teabelehte hoolikalt, sest see näitab ära, kui suured on auto ostmisega seotud tegelikud kulud.

0% sissemakse
Lepingu sõlmimisel tuleb sul teha esimene sissemakse. Selle suurus on erinevates liisingufirmades erinev, kuid levinuim sissemakse suurus on 10% auto hinnast.

Krediidipangas pakume 0% sissemakse võimalust. See sobib näiteks klientidele, kellel puudub uue auto ostuhetkel võimalus sissemakset tasuda või kes soovivad oma raha suveperioodil muuks otstarbeks kasutada. Ilma sissemakseta on võimalik auto osta pea kõikide professionaalsete automüüjate juures üle Eesti. Vaata 0% sissemaksega liisingupakkumist lähemalt siit.

Kas kaskokindlustus on kohustuslik?
Enamasti on liisingulepingus kaskokindlustus kohustusliku elemendina ette nähtud. Liisinguandjad pakuvad võimalust tasuda kohustusliku liikluskindlustuse ja kaskokindlustuse eest koos igakuise liisingmaksega.

Kaskovaba väikeliising
Krediidipanga klassikalistes liisingulepingutes on Kaskokindlustus ette nähtud. Lisaks pakume väikeliisingut, mille raames saab klient kaskovabalt soetada sõiduki liisingusummaga kuni 10 000 eurot. Auto ostuhind võib olla kallim, kuid maksimummäär on seatud liisinguga finantseeritavale osale ostuhinnast.

Enamasti pakutakse Eesti turul kaskovaba autoostu finantseerimist väike- või autolaenuna ja laenutoodetega kaasneb ka kõrgem intressimäär ning arvestatavalt suurem igakuine kulu. Krediidipanga väikeliisingu krediidi kulukuse määr on aga võrreldav tavaliisingu tingimustega.


Parim liisingupakkumine kodumaisest pangast

Krediidipanga Liising on oma klientide sõidukite ostusid finantseerinud juba üle 20 aasta. Teeme tihedat koostööd automüüjatega, et pakkuda oma parimat hinda ja tingimusi kliendi personaalsetest vajadustest lähtudes. Krediidipank kuulub Eesti kapitalile. Sügisest 2017 muutub Krediidipank Coop Pangaks.

Loe Krediidipanga liisingu kohta lähemalt siit.

Kui sobiv sõiduk välja valitud, siis liisingutaotluse saad täita veebis, pangakontoris või automüüja juures. Peale taotluse esitamist teeme Teile personaalse pakkumise. Täpsemat infot küsige oma piirkonna eralaenuhaldurilt või e-posti teel.

Liisingu kohta loe lisainfot Finantsinspektsiooni sõltumast tarbijaportaalist www.minuraha.ee sektsioonist “Liising”.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s