Säästmine: 5 praktilist nippi, mille abil raha koguda

Unistad reisimisest või soovid raha koguda mõne suurema ostu jaoks? Raha säästmine ja kasvatamine võib tunduda keeruline, aga kui oled sihikindel, siis õnnestub Sul kindlasti oma unistused teoks teha.

Need 5 lihtsat ja praktilist nippi aitavad Sul igapäevaselt raha kokku hoida.

1.    Tee säästmisest oma elustiil
Säästmine on kasulik, kui teed seda järjekindlalt pikema perioodi jooksul. Tulemused saavutad siis, kui oled järjekindel. Säästlikult elamine võiks olla osa Sinu elustiilist, just niisamuti nagu näiteks regulaarne trennitegemine või tervislik toitumine.

Võta igakuine raha kõrvale panemine endale eesmärgiks. Näiteks võid avada kogumishoiuse ja teha internetipangas sinna püsimaksete leping – nii ei lähe raha kõrvale panemine ka kiirel ajal meelest.

2.    Juhi oma rahaasju teadlikult
Alusta sellest, et mõtled läbi, millele ja kui palju Sul igakuiselt kulub. Pane paika oma raha kogumise eesmärk ja hoia oma tulud ja kulud järjepidevalt kontrolli all. Heaks lahenduseks on enda või pere eelarve ja kulude tabeli pidamine. Nii saad täpse ülevaate, mille peale Su raha kulub ja näed kohtasid, kust õnnestuks kokku hoida. Eelarvestamiseks on mitmeid sobivaid rakendusi nii veebis kui telefoni jaoks.

3.    Proovi rohkem teenida
Kui raha kipub näppude vahelt kaduma ja säästmiseks ei jagu, siis mõtle kokku hoidmise asemel hoopis sellele, kuidas saaksid rohkem teenida. Pane oma oskused tööle! Võibolla on Sul mõni hobi, mida saaksid raha teenimiseks kasutada – näiteks oled hea fotograaf või on Sul videote tegemises hea käsi. Võibolla oled hea matemaatikas või digimaailma asjatundja ja saaksid oma oskustega veidi lisaraha teenida. Järjest levinum on töötamine korraga mitme projekti või tööandja juures. Mõtle oma võimalused läbi ja räägi tutvusringkonnas oma oskustest ja plaanidest või tee sotsiaalmeedias endale nutikat reklaami.

Lisaraha võid teenida ka oma hinnalisemate asjade abil. Näiteks võid puhkuse perioodiks oma korteri ja auto välja rentida või teenida lisa näiteks sõidujagamisteenust pakkudes.

4.    Tarbi säästlikult
Mõtle oma ostud hoolega läbi. Ostes vähem, aga kvaliteetsemaid riideid ja asju, kulutad vähem nii oma raha kui ka keskkonda. Toitu osta täpselt nii palju, kui jõuad ära tarbida. Siis pole tarvis midagi ära visata. Poodi mine täis kõhuga ja ostunimekirjaga, nii jäävad emotsiooniostud tegemata. Heaks lahenduseks on ka e-poest ostmine – nii saad rahulikult läbi mõelda, mida Sul täpselt tarvis on, hoiad kokku transpordilt ja oma ajakulult ning võid saada ka soodsama hinnaga tooted.

Kasutuna seisma jäänud asjad müü maha ja uuri ka ise enne suuremate ostude tegemist teise ringi pakkumisi. Eriti kasulik on see asjade puhul, mida vajad lühikese perioodi jooksul – näiteks lastemööbel ja –asjad.

5.    Hoiusta
Enamik Eesti inimesi hoiab oma säästusid arvelduskontol või lausa sularahas. Kui Sul on veidi vaba raha, siis ära lase sellel lihtsalt kontol vedeleda. Ava hoius ja pane oma säästud teenima!

Hoiusel on Sinu raha turvaliselt hoitud. Hoiustamine on riskivaba – hoiusumma säilimine hoiuperioodi lõpuks on sajaprotsendiliselt tagatud. Lisaks on hoiused riigi poolt tagatud – kõik hoiused koos kogunenud intressidega väärtuses kuni 100 000 eurot hoiustaja kohta on tagatisfondi seaduse järgi garanteeritud.

Enne hoiustamist on kasulik tutvuda erinevate võimalustega, mida Eesti pangad pakuvad. Et pakkumistes lihtsamini orienteeruda, saad abi Finantsportaalist minuraha.ee. See on Finantsinspektsiooni loodud veebileht, mille eesmärgiks on jagada inimestele objektiivset ja igakülgset teavet erinevate finantsteenuste kohta. Hoiuste-teemalist nõu leiad peatüki „Hoiused“ alt, kus muuhulgas on ära toodud nii üldised soovitused hoiustamiseks kui ka konkreetsed kirjeldused erinevate toodete kohta.

Krediidipanga hoiustel on suurte pankadega võrreldes kõrgemad intressid – teenid kuni 2% aastas.

Tutvu hoiuste erinevate võimalustega siin või ava hoius internetipangas või külastades meie pangakontorit.

Kui vajad soovitusi Sulle kõige paremini sobiva hoiuse valimisel, siis võta meiega ühendust siin või helista 669 0900.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s