5 soovitust raha kasvatamiseks

Sageli võime lugeda meediast, kuidas keegi justkui üle öö rikkaks sai, kuid unustame süveneda sellesse, mida tehti, et edukaks saada. Tihti on selle taga lugematuid tunde rasket tööd ja vaeva. Harvad on juhud, kus tärkas hea idee ning see koheselt õige lahenduse ja teostuse leidis. Seega ei tasu pead norgu lasta, kui kohe esimesel korral midagi ei õnnestu – kannatlikkus ja visadus on need, mis edasi viivad.

Eriti tuleb kannatlik olla just rahaga, seda eriti, kui raha nö laialt käes ei ole. Selle asemel, et küsida „miks mul pole piisavalt“ võiks hoopis läheneda küljest, mida saan MINA ISE ära teha, et raha oleks rohkem, kust saaks raha juurde? Kuidas? Anname siinkohal mõned soovitused, millest alustada raha kasvatamist.

1. Vaata üle oma igapäevased tabimisharjumused ehk ära ela oma võimete maksimumpiiril

Ei väsi kordamast, et raha kasvatamise aluseks on ennekõike kokkuhoid, kuid seda asjadelt, millelt saab kokku hoida selliselt, et elukvaliteet ei kannataks.

Säästmine ei tähenda automaatselt kõikidest meelistegevustest loobumist, vaid tuleks läbi mõelda, kuidas nendega jätkata, kuid soodsamalt. Nippidest, kuidas raha kokku hoida kirjutasime eelmises blogipostituses.

2. Investeeri

Investeerida saab mitmeti – iseendasse, oma arengusse, haridusse, teadmistesse, oskustesse, aktsiatesse…

Leiame, et alustada tuleks iseendast, kui Sul on teadmised, kuidas midagi teha ja Sa armastad seda, mida teed, siis toob see kindlasti kasu ka materiaalses võtmes. Et aga raha kasvatada selle aktsiatesse paigutamisega, peaks alustaja investeerija kindlasti küsima nõu kogenenumatelt ning seadma enda jaoks selged eesmärgid. Lisaks on vajalik algkapitali olemasolu!

Osakutesse investeerimine on pikaajaline protsess, millega kaasnevad suured riskid, kuid õigete otsuste korral ka potentsiaalselt suured tulud. Kas oled selleks valmis? Investeerimine on pidev protsess, mida pead jälgima, et vältida raha kaotamist, pead olema kannatlik ja tegema arukaid otsuseid.

Loe lisaks Investeerimine sobib raha pikaajaliseks kasvatamiseks ja portaalist MinuRaha.ee.

3. Pane oma teadmised/oskused teenima – teeni hobiga lisaraha

Sul on rida erinevaid teadmisi ja oskuseid, mida ehk oma igapäevases töös ei kasuta… Pane need oskused teenima!

  • Oled hea matemaatikas? Paku koduõpetaja teenust.
  • Meisterdad ajaviiteks ehteid, küünlaid või teed kodukosmeetikat? Müü neid täikadel, laatadel ja/või erinevates sotsiaalmeedia gruppides.
  • Sulle meeldib oma autoga ringi sõita, inimestega suhelda ja öösel ei ole und? Ehk leiad „taksot“ sõites endale uue väljundi, mis ühtlasi ka lisaraha teenib?!

4. Pane kinnisvara enda kasuks tööle

Oled korteriomanik ja lähed pikemale puhkusele? Pane oma korter üles Airbnb portaali ning rendi korter välja ajaks, mil ise seal ei viibi. Korteri juurde kuulub parkimiskoht? Lase teistel seda kasutada näiteks Barking vahendusel.

5. Hoiusta

Sul on kogunenud aja jooksul raha, mis seisab pangakontol ning ootab eesmärgipärast kasutamist. Tahaksid vahepeal selle raha teenima panna, kuid aktsiatesse investeerimisega riskida ei soovi, siis on heaks lahenduseks hoiustamine. Hoiustades pankades on su raha alati riigi poolt garanteeritud ning pole karta, et ebaõnnestunud tehing raha ära sööb. Lisaks on võimalik valida erinevate hoiuste vahel ja leida just selline, mis Sulle sobilik! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s