7 soovitust, kuidas jõulukinkide soetamisel eelarves püsida

Pühade eel on kõigil oht sattuda ostlemiskeerisesse – midagi ilusat emale, asjalikku isale, loosipakk kolleegile jne jne. Väikesed kingitused siia ja sinna võivad kiiresti veereda suureks finantsiliseks koormaks. Pole vaja suuri kingitusi kuuse all, et näidata kui kallid Sulle inimesed Su ümber on. Selle asemel, et palju kulutada, kuluta targalt. Jagame mõned nõuanded, mida oleme ise kasutanud ja sõpradelegi soovitanud. 🙂

 1. Pane paika eelarve ja jää sellele kindlaks

Küsi endalt, kui palju sa tahaksid ja saaksid jõulukinkidele kulutada ning kas lisaks kingitustele on veel midagi, mida tuleb pühade ajal hankida. Kallitele inimestele pole kunagi kahju kingitusi teha, kuid eesmärgitu ostlemine võib kiiresti kontrolli alt väljuda.

Kindlasti arvesta ka kõrvalkuludega, mis kaasnevad kingituste pakkimisega – pakkepaber, kinkekott, pael, kaart jms. Sageli ei tulda selle peale, kuid pakend on samuti osa kingitusest ja selle maksumusest.

Eelarve on kasulik abimees rahaasjade planeerimises, nii näed, millele ja kui palju kulutad ning kust annaks kokku hoida ja seda aastaringselt… Tee eelarve ise või kasuta olemasolevat põhja: eelarve

2. Pane enne jõule iga kuu natuke kõrvale

Jõulud ei tule tegelikult kellelelgi ootamatult, seetõttu mõtle varakult läbi, keda tahad kingitusega meeles pidada ning alusta kingiraha kogumisega juba varakult, kasvõi aasta alguses.

jouluporsas

Eriti hästi sobib selliseks kogumiseks nt kasutushoius, kuhu saad raha igal ajal juurde kanda – nii on jõuludeks planeeritud raha ilusti kõrvale pandud ega pole ohtu, et kogemata selle ära kulutad.

3. Tee nimekiri, kellele kingitust teha tahad

Kõik inimesed väärivad kingitusi, seda eriti jõuludel, kuid ära võta seda kui kohustust. Tee omale nimekiri inimestest (pere, lähemad sõbrad, sugulased, töökaaslased), keda sa kindlasti tahad kingitusega meeles pidada ning märgi juurde orienteeruv summa, mida oled valmis konkreetsele kingile kulutama. Kõik kingitused ei pea olema samas vääringus ja hirmkallid, tihti on siiski mõte see, mis loeb.

4. Jõulud on andmise aeg

Alati ei pea kingitus niivõrd materiaalne olema… Tee hoopis midagi head, tee seda enda nimel, tee seda pereliikme või sõbra nimel. Miks mitte annetada kinkide raha heategevusele – ka väike summa on millegi suure algus.

Heategevuslikke algatusi leiad help.ee.

5. Meisterda jõulukingid ise

Südamega tehtud asjadel on teadupärast hoopis teine väärtus ja tähendus kui masstoodangul poeriiulil. Meisterda ise midagi armast, pane sellesse oma kõige soojemad soovid ja mõtted. Olgu selleks siis vahvad villased sokid, sall, purk moosi või kodused piparkoogid, isevalmistatud küünal või ehe… Nii saad kinkida midagi täiesti unikaalset ja personaalset, midagi, mis iseloomustab vaid seda, kellele kink on loodud.

Vahvaid ideid leiad näiteks Pinterest ja Tee Ise.

6. Tee üks kingitus, mis sobib igale pereliikmele

Tihti võib juhtida, et mitu pisikest kingitust moodustavad su kingieelarvest palju suurema osa kui seda teeks üks suurem. Perele kingitust tehes tasub arvesse võtta koos ajaveetmise võimalusi. Nii kingid häid emotsioone ning ilusaid mälestusi (nt lauamäng või teatripiletid).

7. Valmistu jõuludeks, kui poodides on pühadejärgsed allahindlused

Kui sinu sihiks pole viimase moe tehnikavigurid, siis olgugi, et jõulutrallist silme ees virvendab, tasub mõned kingitused juba varuks soetada. Peale pühi on alati mitmeid soodusmüüke ja kindlasti leiab ka midagi ajatut ning vajalikku.

Ilusat jõuluootust! 🙂

One thought on “7 soovitust, kuidas jõulukinkide soetamisel eelarves püsida

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s